Zámecký statek Dolní Rožínka s hospodářskými budovami a pozemky - obec Dolní Rožínka

Exkluzivně Vám nabízíme zámecký statek Dolní Rožínka s hospodářskými budovami a pozemky. Předmětem prodeje je historický zámecký statek po kompletní rekonstrukci s velkou investicí, samostatné komerční budovy a zámecké zahrady vč. staveních parcel. Záměr využití celého komplexu je pojatý jako rozsáhlý komerční a turistický komplex.

Zámecký statek je koncipován jako rekreační komerční objekt s ubytováním, restaurací a zaměřením na jezdecký sport, turistiku a hippoterapii.

Pozemek zámeckých zahrad se stavebními parcelami 45490 m² a stavební parcely 5 x 102 m² (bývalé hospodářské budovy).

Zámecké zahrady jsou celistvý pozemek 4,5 ha bývalých zámeckých zahrad a sadů. Pozemek navazuje na zámecký lesopark Templ s historickým významem a dochovanými stavebními památkami. Na část pozemku zámeckých zahrad je zpracován projekt Tematického parku ke komerčnímu využití, který zahrnuje i přestavbu stávajících budov na ubytovací apartmány. Zámecká zahrada byla využívána pro venkovní výběhy koní.

Lokalita zámeckého statku má významné místo v historii obce a bývala součástí přilehlého zámku panství rodu Mitrovských. V okolí obce je několik dalších, historicky významných památek z této doby. Mezi největší plusy lokality patří strategické umístění v blízkosti zásadních turistických cílů na Vysočině. V těsné blízkosti se nachází strašidelný zámek Draxmoor, hrad Pernštejn nebo zábavní areál Šiklův mlýn s letní návštěvností až 50 tis. osob a v mimosezonně je vyhledávaným cílem pro firemní a kongresovou turistiku.

POPIS BUDOV

Zámecký statek je ucelený komplex staveb s nádvořím a venkovní jízdárnou. Celý objekt je uzavřen budovami a zdmi. Celková rozloha 6 880 m².

Hlavní objekt zámeckého statku má zastavěnou plochu 1 224 m². Objekt prošel celkovou kompletní rekonstrukcí, ta zahrnuje nové rozvody elektroinstalace, vodoinstalace s napojením na obecní kanalizaci, částečné zateplení a izolace objektu, nové střechy, okna i dveře. Je zde také solární ohřev teplé vody. Rekonstrukce byla řešena s přihlédnutím na zachování historického rázu zámeckého statku rodu Mitrovských.
Budova je rozdělena do 3 základních částí v 1. nadzemním podlaží a další prostory v 2. nadzemním podlaží.

Obytná část v 1. nadzemním podlaží – Prostorný byt majitele 4+1.

Vnitřní jízdárna a stáje jsou přístupné dvěma vstupy z nádvoří a zadním vchodem. Prostory jízdárny je možné přebudovat na stylové a reprezentativní prostory k pořádání kongresů, svateb a jiného komerčního využití. Je zde také ustájení, aktuálně zařízeny 4 boxy, umývárna pro koně a ošetřovna. Do jízdárny je zajištěn bezbariérový přístup.
Společenské prostory obsahují restauraci vč. kuchyně a vstupní haly – recepce a vstupu do podkroví.

Restaurace má společenskou místnost 150 m², vchod z nádvoří. V čele místnosti jsou nově postavena stylová kamna. Kuchyně se nachází v zadní části za restaurací. Vstup s recepcí, přístupný z nádvoří s návazností na další prostory zázemí a kanceláře. Je zde také sociální zařízení. Do společenských prostor je zajištěn bezbariérový přístup
Část 2. nadzemního podlaží je podkrovní prostor nad celou budovou. Prostor byl plánován na další ubytovací část hotelového typu s kapacitou 54 lůžek, 26 pokojů + 1 apartmán, včetně relaxační a společenské místnosti.

Podsklepení je přibližně pod 1/3 zastavěné plochy a nachází se v části pod bytovou jednotkou. Je přístupné z nádvoří. Sklep je historický, klenutý, cihlový a udržovaný. Vhodný k zařízení stylové vinárny a relaxační zóny.

Samostatný obytný dům / dvě bytové jednotky jsou dva samostatné byty, každý s vlastním vstupem. Dům je rekonstruovaný současně s celým statkem a zachovává stejný historický ráz komplexu zámeckého statku. Budova je zděná s celkovou výměrou 493 m². Podkroví obytného domu je plánováno na další dostavbu ubytování. Dům je také částečně podsklepený.

Byt 3+1 – s celkovou výměrou 87 m², vstupní chodba, pokoj s přístupem z chodby i samostatným vstupem a schodištěm do podkroví.

Byt 3 + kk – s výměrou 60 m², vstupní chodba se samostatným vchodem, pokoj s kuchyní, 2 pokoje a koupelna.

Venkovní jízdárna s rozměry 40 x 20 m je oddrenážovaná s pískovým povrchem. Podél celé jízdárny jsou plné stěny, jízdárna je tak vhodná i pro začátečníky.

Komunikace, příjezdová rampa – areál zámeckého statku je z velké části bezbariérový. Pohodlné přístupy do jízdárny i společenských prostor nabízí i možnost využití pro hippoterapii.

Celý komplex zámeckého statku a zahrad není zatížen památkovým úřadem.

Obec Dolní Rožínka bude v roce 2021 zpracovávat změnu územního plánu obce, je proto možné současně do něj zapracovat případné změny na využití pozemků a nemovitostí, dle požadavků nového majitele.

Zámecký statek je po celkové rekonstrukci

 • Cena – na dotaz (neplatíte daň z nabytí 4 %)
 • Vlastnictví: vyřešeno, budova nezatížená památkovým úřadem
 • Objekt: historická budova zámeckého statku rodu Mitrovských, ze 13. století + zámecké zahrady
 • Stav objektu: po kompletní rekonstrukci s ohledem na zachování historického rázu
 • Podlaží: 2
 • Sklep: 1/3 budov podsklepená, klenutí
 • Druh krytiny: nové pálené tašky
 • Konstrukce: zděná, 80 % cihlová
 • Vlhkost: nová venkovní izolace
 • Nádvoří: zpevněné, nové zámkové dlažby
 • Voda: veřejný vodovod, nová přípojka
 • Zdroj teplé vody: elektrický bojler, solární ohřev
 • Odpad: veřejná kanalizace
 • Elektřina: 400 V / 230 V, kompletně nové rozvody/přípojky
 • Plyn: možnost připojení v těsné blízkosti budovy
 • Teplovod: možnost připojení v těsné blízkosti budovy
 • Internet: optická přípojka v budově
 • Parkování: před budovou velké obecní parkoviště, vlastní parkování
 • Služby v okruhu 200 m: lékař, lékárna, mateřská a základní škola, 2x potraviny, smíšené zboží (drogerie, železářství), pošta, služby, OÚ
 • Využití volného času v okruhu do 500 m: tenisové kurty, fotbalové hřiště, přírodní zámecké parky, sportovní a rekreační rybaření, letní kino, jízda na koni, turistika, cykloturistika, dětské hřiště, běžkařské tratě
 • Kultura v blízkém okolí: Strašidelný zámek Draxmoor (175 m), Zábavní park Šikland (3 km), Centrum EDEN (5 km), hrad Pernštejn (8 km), biatlon NmnM (16 km), Zelená hora (UNESCO, 22 km), kulturní památky, zříceniny hradů
 • Zastavěná plocha: 1 734 m²
 • Pozemky: 50 794 m²
 • Celkem pozemky: 46 158 m²
 • Vybavení: statek bez zařízení, obytné domy částečně zařízeny
 • Dopravní dostupnost: silnice, autobusová zast. 100 m, železniční stanice (5km),dálnice D1 (19 km), letiště (SLZ Western, 3km)
https://www.youtube.com/watch?v=KFk4bPzD9cU

Dokumentace a projekty

Pro inspiraci

V okolí statku najdete

Zábavní park Šikland
(3 km)

Strašidelný zámek Draxmoor
(175 m)

Hrad Pernštejn
(8 km)

Zámecký Lesopark s Templem
(440 m)

Zelená hora
(UNESCO, 22 km)

Centrum EDEN
(5 km)

Zajímá vás více o statku nebo máte zájem o koupi?

Kontakt

Máte zájem o koupi statku nebo vás zajímá více informací?

Libor Šikl
sikl@sikland.cz
+420 602 755 510